1

Vypjaté derby Měnín vs. Sokolnice.

Krásné sobotní odpoledne (13.10.2018), sluníčko, 25°C, ...a k tomu derby mezi Měnínem a Sokolnicemi. Co více si přát? Už půl hodiny před zápasem se začaly plnit ochozy fanoušky, kterých nakonec dorazilo bezmála 200! To si Měnínská házená hodně dlouho nepamatuje. FANOUŠCI DĚKUJEME!

Zápas měl vše, co k takovému derby patří. Spoustu krásných akcí, nelítostné tvrdé souboje ale, až na výjimky, férové. Vynikající zákroky brankařů na obou stranách a více či méně vyrovnané skóre. Jediný větší brankový rozdíl byl v poločase, kdy zásluhou několika neproměněných šancí domácích odskočil soupeř na rozdíl 5 branek.

Po poločasové přestávce se domácím postupně podařilo skóre dorovnat a v 56 minutě se dokonce dostali do jednobrankového vedení 21:20, které mohlo být i výraznější, ale bohužel se nepodařilo proměnit 5-6 opravdu vyložených "100%" šancí.

Blížil se závěr utkání. Opět jsme neproměnili 1-2 vyložené šance a soupeř nás potrestal. Utkání skončilo 21:22.

Jedna černá nesportovní kaňka. Někteří hráči (jak hosté, tak domácí) neunesli tíhu okamžiku a vlastní frustraci a pustili se do sebe slovně a menší strkanicí. To na hřiště určitě nepatří! Omlouváme se!

I přes tento malý incident je nutno utkání hodnotit velice, velice, velice pozitivně. Jak hráči, tak fanoušci si přišli na své a viděli kvalitní a pohledné utkání. Děkujeme všem hráčům, především pak domácím. Předvedli fantastický výkon. Děkujeme ještě jednou všem fanouškům, kteří zajistili krásnou, neopakovatelnou atmosféru.

Toto utkání bylo v podzimní části soutěže poslední, kdy se Měnínští hráči představili na domácím hřišti. Zbývající zápasy odehrajeme na hřištích soupeřů. 28.10.2018, 16:00h. v Juliánově, 04.11.2018, 16:30h. v Uherském Hradišti a 11.11.2018, 10:30h. v Nových Bránicích.. Poté následuje zimní přestávka.

První domácí zápas jarní části sezony sehrajeme 16.03.2019 proti družstvu Hostěrádek. Už teď Vás všechny srdečně zveme a těšíme se na Vás!

Tabulka a rozlosování - ON-LINE - na stránkách JmKSH. 

TJ Sokol Měnín