top of page

Druhý soutěžní turnaj Jm. ligy mladších žaček, Měnín 30.9.2023


Náš druhý soutěžní turnaj jsme odehráli v domácí hale v Měníně.

Tentokrát se sešlo čtrnáct hráček, což z nás udělalo nejpočetnější tým turnaje. Tentokrát jsme měli k dispozici všechny naše zkušené hráčky a tak jsme pomýšleli na dobré výsledky a další vítězství.


První zápas jsme odehráli proti družstvu Bohunice B. V úvodu jsme si dokázali vybudovat mírný náskok, a tak mohla nastoupit mladší děvčata podporovaná na středu vždy někým zkušenějším. Poločas skončil 8:1 pro nás a i v druhé půli jsme dokázali náskok udržet a utkání skončilo 13:1.


Druhý zápas jsme nastoupili proti družstvu Hodonína. Proti Hodonínu jsme chtěli uhrát lepší výsledek než v Hostěrádkách. Bylo vidět, že holky už se vyšších hráček nebojí a obrana byla také podstatně lepší. Na obou stranách bylo spoustu zmařených šancí a poločas tak skončil výsledkem 2:4. Dát dva góly za poločas je opravdu málo, ale i Hodonínu se v tomto zápase moc nedařilo. V druhé části se hra rozjela a začali jsme dělat chyby. Soupeř nám utekl a zápas tak skončil naší prohrou 6:13. Nepodařilo se nám Hodonín porazit, ale alespoň jsme dokázali výrazně vylepšit skóre z posledního souboje.


V třetím zápase jsme se utkali s týmem Strážnice. Proti tomuto týmu jsme letos nastoupili poprvé, takže jsme neměli s čím srovnávat. První poločas holky výborně bránily a i dobře útočily, takže poločasový výsledek 7:7 dával šanci na bodový zisk. V druhém poločase Strážnice zatáhla obranu a my přišli o šance na průchod skrz hráčky. Na tuhle situaci jsme nedokázali najít hned recept a soupeř nám odskočil na rozdíl 3 branek. Pak přišla dvě vyloučení klíčových hráček a soupeř toho dokázal rychle využít. Zápas skončil prohrou 8:14. I přes konečnou prohru to byl povedený zápas. Poločas jsme zvládli výborně a víme, že musíme zapracovat na střelbě z dálky a větším využití postu pivota.


K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti týmu Velké nad Veličkou. S tímto soupeřem jsme také neměli žádnou zkušenost, takže jsme čerpali jen z jejich výsledků. Soupeřky hráli rychlou házenou a na našich holkách už byla znát únava. Co nestihly ubránit, skončilo nedovoleným zastavením a přišla další vyloučení. Poločas skončil 6:12 a druhá polovina probíhala podobně. Konečný výsledek 10:19 není až tak hrozný, ale do budoucna se to pokusíme vylepšit.


Tento turnaj skončil jedním vítězstvím a třemi prohrami. Ačkoliv jsme měli větší ambice, tak herní projev nebyl tak špatný, abychom ho hodnotili negativně. Ukázalo se, že musíme zapracovat na postech křídel a souhru s pivotem, abychom nesázeli jen na středové hráčky a spojky. Ještě nesmím zapomenout na Marušku, která si odbyla premiéru v brance a zhostila se tohoto úkolu velmi dobře. Do budoucna tak snad zase budeme mít brankářky dvě (Maruš a Monča) a budeme moci v případě potřeby vystřídat.


Další turnaj nás čeká 15.10. v Kuřimi, tak nás můžete přijet podpořit.


Nakonec sestava a góly: Rysková Monika, Šillerová Marie, Justová Ema, Rysková Simona, Stejskalová Elena 1/0, Nováková Amálie, Kilianová Vanda, Flajzarová Julie 2/0, Ondráčková Adéla 13/1, Schneiderová Vanesa, Krčková Viktorie, Richterová Tereza 17/0, Hrnčiariková Petra, Hrouzková Denisa 3/0.


Trenér Jiří Dolina135 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Turnaj mladších žaček 25.5. Ivančice

Poslední soutěžní turnaj této sezony se odehrál v Ivančicích. Bodová tabulka byla před tímto turnajem na předních příčkách téměř vyrovnaná, takže bylo jasné, že bude více adeptů na první místo ve stří

Commenti


bottom of page