top of page

Nesoutěžní turnaj mladších žaček, Měnín 18.5.2024


Protože nám nevyšla účast na turnaji ve Velké nad Veličkou, rozhodli jsme se uspořádat stejný turnaj u nás v Měníně. Turnaj byl určen pro děvčata ročníku 2012 a mladší. Za nás nastoupily všechny mladší děvčata a přišly nám pomoct i čtyři holky z Hostěrádek, které s námi budou v příští sezoně hrát.

Pozvání na turnaj přijaly týmy z nám Kunovic, Bohunic, Juliánova a dva slovenské týmy Slovan Modra a HKM Šurany.


První zápas jsme odehráli proti družstvu Bohunic. S tímto družstvem se pravidelně potkáváme v lize, takže jsme věděli, co můžeme očekávat. V úvodu opatrného utkání jsme nedokázali najít recept na soupeřovu obranu, ale úplně stejně se trápil soupeř. Chyby na obou stranách a neproměněné šance způsobily, že toto utkání skončilo nízkým výsledkem 4:4, kdy vyrovnávací branka soupeře padla v posledních 30 vteřinách zápasu.


K dalšímu utkání jsme nastoupili proti týmu SHK Kunovice. Toto utkání už bylo v rychlejším tempu a holky už se více prosazovaly. Dařilo se většině hráček a bylo vidět, že holky vytušily šanci na první výhru a bojovaly naplno. Díky důsledné obraně a nové brankářce Marušce se podařilo udržet náskok až do konce a utkání tak skončilo naší výhrou 10:7.


Třetí utkání nás postavilo proti slovenskému týmu HKM Šurany. S tímto týmem jsme se nikdy nepotkali, takže jsme nevěděli, co můžeme očekávat. Soupeř už od začátku předváděl velmi rychlou házenou, na což jsme nedokázali po celou dobu najít recept. Po každé naší chybě, následoval rychlý protiútok, zakončený většinou gólem na naší straně. A protože našich chyb bylo opravdu hodně, skončilo utkání hrozivým skóre 3:22 pro Šurany. Toto utkání bylo naším nejhorším výkonem na tomto turnaji a ukázalo, že máme ještě spoustu práce před další sezonou.


K dalšímu utkání jsme nastoupili proti druhému slovenskému týmu HO Slovan Modra. Tento tým ovládl tento turnaj a my jsme čekali, jak si s tím poradí naše holky. Oproti předchozímu utkání, dokázaly holky více bránit a dávat i góly. Bylo sice patrné, že soupeř má navrch ve všech házenkářských dovednostech, ale holky to nevzdávaly, i když už výrazně prohrávaly. Utkání skončilo naší prohrou 6:13, ale my jsme byli spokojeni, protože šlo o silného soupeře a proto tento výsledek není tak špatný.


Poslední utkání proběhlo proti týmu Sokol Juliánov. Tento tým byl postaven před pár týdny a bylo vidět, že se holky teprve učí velkou házenou. Takže cílem v tomto utkání bylo především dát prostor i soupeřovým hráčkám, aby si vyzkoušely nějaké dovednosti. Nechali jsme na hřišti, jen ty nejmladší, ale i tak bylo nakonec vidět spoustu gólů do soupeřovy branky. Holky zjistily, že když se nebojí a zkouší, tak to jde a výsledky se dostaví. Utkání skončilo naší výhrou 19:3, ale v tomto utkání nešlo až tak o výsledek, ale o navození správné házenkářské atmosféry pro oba týmy, což se myslím podařilo.

 

Konečná bilance našeho týmu byla 1 remíza, 2 výhry a 2 prohry. O umístění na stupních vítězů našeho týmu tak nakonec rozhodovalo skóre, kde jsme bohužel o pouhé čtyři branky skončili na čtvrtém místě.


Konečné pořadí týmů:

1. HO Slovan Modra

2. HKM Šurany

3. Tatran Bohunice

4. Sokol Měnín

5. SHK Kunovice

6. Sokol Juliánov


Tento turnaj měl znovu odzkoušet fungování týmu v další sezoně, kdy nás opustí všechny holky ročníku 2011. Pozitivní je, že hráček by mělo být do příští sezony dost a máme i brankářku, což je post, který se špatně obsazuje. Holky předvedly, že mají určitě potenciál a my budeme pracovat na zlepšení herního projevu.

Děkujeme oddílu Sokol Hostěrádky za doplnění našeho týmu a také starším hráčkám z týmu mladších žaček za podporu z hlediště a také všem rodičům, kteří přišli děti podpořit.


Nakonec sestava týmu Měnín: Osianik Maria, PoulíkováAmálie, Rysková Simona, Chromečková Sabina, Nováková Amálie, Demková Eliška, Schneiderová Vanesa, HrnčiarikováPetra, Šenkyříková Julie, Kilianová Vanda, Berešová Natálie,Poláková Ella, Česalová Agáta, Stejskalová Elena.


Trenér Jiří Dolina76 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Turnaj mladších žaček 25.5. Ivančice

Poslední soutěžní turnaj této sezony se odehrál v Ivančicích. Bodová tabulka byla před tímto turnajem na předních příčkách téměř vyrovnaná, takže bylo jasné, že bude více adeptů na první místo ve stří

Comments


bottom of page