top of page

První soutěžní turnaj Jm. ligy mladších žaček, Hostěrádky 16.9.2023

Na první soutěžní turnaj jsme vyrazili do nedalekých Hostěrádek-Rešova.


Byla krásná slunná sobota a počasí slibovalo hezký turnaj. Sešlo se dvanáct hráček, což přes trvající virózu na školách v okolí, nebylo až tak zlé. Bohužel nám chyběly dvě naše nejzkušenější hráčky a to Adéla a Denisa. Tým byl nově doplněn děvčaty z družstva mini z Měnína a Telnice, takže pro spoustu hráček to byl první ostrý turnaj v kategorii mladšího žactva. Před turnajem jsme přemýšleli, kým nahradíme nemocné středové hráčky a jak poskládat nový tým. Ukázalo se, že obavy byly úplně zbytečné, holky se nových rolí zhostily na výbornou a vše fungovalo jak mělo. Na střed nastoupila Terka Richterová a zastoupila nemocné hráčky důstojně a úspěšně. Do pivota nastoupila Julie Flajzarová a tento post jí také evidentně sedí. Na spojky jsme nasadili holky z miníků, a i těm se dařilo z těchto pozic dávat góly. Křídla tentokrát obsadily naše nejmladší hráčky, a i ty dokázali z těchto pozic ohrožovat bránu soupeřů. V brance na letošní sezonu zůstává Monika Rysková a je vidět, že se herně také zlepšuje a daří se jí více likvidovat střely soupeřů.


První zápas jsme odehráli proti domácímu družstvu Hostěrádek. V úvodu jsme si dokázali na chvíli vybudovat i mírný náskok, pak ale soupeř našel způsob jak procházet obranou a poločas skončil 8:4 pro Hostěrádky. I druhý poločas se nesl v podobném duchu, a tak jsme nakonec prohráli 9:16.


Druhý zápas jsme nastoupili proti družstvu Hodonína. Ten ve svém kádru má hned několik vysokých hráček. Naše děvčata se asi trochu zalekla a naše hra byla velmi opatrná. Soupeř toho využil a brzy si vytvořili velký náskok, na který jsme nedokázali už nijak reagovat. Poločas jsme prohráli 2:11 a stanovili si cíl dát alespoň 5 gólů v zápase, aby zůstala nějaká motivace. Cíl se nakonec podařilo splnit a konečný výsledek 5:19 nám ukázal, že budeme muset více zapracovat na sebedůvěře hráček.


K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti týmu Bohunice B, což je tým složený z nejmladších bohunických hráček, které také letos začínají. Tady byla zase vidět naše zkušenost z předchozí sezóny, a to co chybělo v zápase s Hodonínem, tady holky bohatě dodaly. Podařilo se skórovat i novým hráčkám a po poločase 10:3 holky již neponechaly nic náhodě a dotáhly tento zápas do vítězného konce 17:7. Tím jsme získali první dva body do tabulky, a odjížděli s pocitem, že to půjde, když budeme i nadále poctivě trénovat.


Další turnaj nás čeká 30.9. v domácí hale v Měníně, tak nás přijďte podpořit.


Nakonec sestava a góly:

Rysková Monika, Justová Ema, Rysková Simona, Linhartová Bára 5/0, Stejskalová Elena 1/0, Nováková Amálie, Kilianová Vanda, Flajzarová Julie 5/1, Schneiderová Vanesa 2/0, Krčková Viktorie 2/0, Richterová Tereza 16/0, Hrnčiariková Petra.Trenér

Jiří Dolina
211 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page