top of page

Třetí soutěžní turnaj Jm. ligy mladších žaček, Kuřim 15.10.2023

Aktualizováno: 26. 10. 2023


Náš třetí soutěžní turnaj jsme odehráli v neděli odpoledne v Kuřimské hale.


Tentokrát se sešlo patnáct hráček, což z nás opět udělalo nejpočetnější tým turnaje. I tentokrát jsme měli k dispozici všechny naše starší hráčky, a protože Kuřim i Ivančice mají letos výrazně méně zkušených hráček v týmu, tak jsme pomýšleli na dobré výsledky a další vítězství.


První zápas jsme odehráli proti družstvu Ivančic. V úvodu utkání jsme dokázali soupeře přehrávat a drželi jsme pohodlný náskok. Vypadalo to podle našich představ, ale né nadlouho. V závěru prvního poločasu soupeř dokázal snížit bodový rozdíl a poločas tak skončil 5:4 pro nás. V druhé půli jsme již na dobrý výkon nedokázali navázat a díky mnoha technickým chybám jsme nakonec prohráli 9:10.


Druhý zápas jsme nastoupili proti družstvu Kuřimi. I tady se nám v úvodu dařilo udávat tempo, bohužel opět jen první poločas, který skončil 4:3 pro nás. V druhého poločase se zase objevilo mnoho technických chyb a zbytečných ztrát míče, přidala se nějaká zranění klíčových hráček a utkání skončilo prohrou 6:7.


,,Obě tato utkání hodnotím velmi kriticky, kdy jsme dle mého názoru na hratelné soupeře nenašli recept a zbytečně tak prohráli slušně rozehrané zápasy. Tentokrát to ale bylo spíše v hlavách hráček. Možná přílišná očekávání způsobily spoustu zbytečných chyb a následné prohry." - Trenér Jiří Dolina

 K třetímu zápasu jsme nastoupili proti týmu Bohunice B. S tímto soupeřem máme dobrou bilanci dvou výher, hlavně proto, že má v týmu nejvíce nezkušených hráček. Takže v tomto zápase bylo jasným cílem nechat hrát co nejvíce mladší hráčky. Na úvod starší holky udělaly rychlý náskok a pak už nastoupil zbytek lavičky. Na hřišti se postupně vystřídaly všechny hráčky a dařilo se dávat góly i těm nejmladším. Celá lavička výrazně ožila a holky si zápas konečně užily. A tak po poločase 7:2 skončilo utkání 12:5. V šatně jsme holky konečně mohli pochválit za pozitivní přístup k utkání a stanovili si cíl, udržet tuto náladu i do posledního utkání.


K tomu jsme nastoupili proti týmu Hostěrádek, který aktuálně vede tabulku. Máme spolu už něco odehráno v turnajích a občas i něco v rámci tréninků, kde se také potkáváme. Takže tady jsme uměli odhadnout, co se bude hrát. Všechny holky po poměrně náročném turnaji našly poslední zbytky sil, překously všechna zranění a šly se porvat o dobrý výsledek. Podařilo se jim držet krok a dobře bránit, ale zároveň i dávat góly, i když v brance Hostěrádek chytali kluci. Najednou to byl opět ten silný a sebevědomý tým, který vidíme na tréninku. Poločas tak skončil slušným výsledkem 6:9 pro soupeře. V druhém poločase to pokračovalo ve stejném duchu a rozdíl se už nezměnil. Utkání tak skončilo naší prohrou 11:14, ale vítězstvím týmového ducha našeho družstva. Toto utkání bylo suverénně nejlepší utkání tohoto turnaje a ukázalo, že máme i na nejlepší týmy v soutěži, jen si to musíme umět porovnat v hlavách.


Další turnaj nás čeká 4.11. v Hodoníně, tak nás můžete přijet podpořit.


Nakonec sestava a góly: Rysková Monika, Šillerová Marie, Justová Ema, Rysková Simona, Linhartová Bára 1/0, Nováková Amálie 1/0, Demková Eliška 1/0, Flajzarová Julie 7/0, Ondráčková Adéla 10/1, Schneiderová Vanesa 3/0, Krčková Viktorie, Richterová Tereza 10/0, Hrnčiariková Petra, Hrouzková Denisa 6/0, Česalová Agáta.Trenér Jiří Dolina
265 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page