top of page

Turnaj mladších žaček 14.4., Kuřim

Aktualizováno: 28. 4.

Tentokrát jsme do Kuřimi dorazili v brzkých ranních hodinách. Na soupisce bylo tentokrát 15 hráček, takže jsme předpokládali bezproblémový průběh turnaje.

 

První soupeř byl tým Tatranu Bohunice B.

Po rychlém rozcvičení jsme nastoupili do prvního zápasu. I tentokrát jsme jako první nasadily mladší hráčky, aby si zahrály a zároveň měly soupeřky také šanci se ukázat. Díky tomu byla hra hezky vyrovnaná a poločas skončil 3:3. V druhém poločase nastoupily i starší holky a udělaly mírný gólový náskok. Soupeřky dokázaly ještě skóre korigovat, ale my v klidu udržely vedení a zápas tak skončil 9:6 pro nás. Hlavním pozitivem byl první gól Petry, a branky Vandy a Vanesy, které se tak často neprosazují.

Celková tabulka střelců a jejich gólů za tento zápas: Berešová-1, Schneiderová-1, Hrnčiariková-1, Kilianová-1, Richterová-2, Hrouzková-1, Ondráčková-2.

 

Vyrovnané utkání s týmem HK Ivančice.

Po prodlevě dvou zápasů tým nastoupil proti Ivančicím. Na začátku utkání naše holky dokázaly vytvořit gólový náskok, takže pak hrály v relativní pohodě a obě strany skóre spíše korigovaly. V obraně už byly patrné nějaké nedostatky, normálně umíme soupeřům hodně zatápět na našem obranném území. Dnes to bylo takové vlažnější, sice jsme dokázali i něco ubránit ale bylo vidět, že to není náš 100% výkon. Po poločase 9:6 se nic zásadního nezměnilo a utkání skončilo naší výhrou 15:12, což byl nejnižší rozdíl s tímto soupeřem v podzimní části sezony.

Celková tabulka střelců a jejich gólů za tento zápas: Hrouzková-5, Ondráčková-5, Flajzarová-2, Richterová-3.

 

Utrápená hra s Kuřimí A.

Po předchozím zápase jsme se snažili holky lépe připravit na kuřimskou hru a na jejich brankářku. Začátek utkání se nám vydařil, holky postupovaly podle instrukcí, bezvadně spolupracovaly a dařilo se bez problémů skórovat, takže si dokázaly vybudovat lehký náskok. Bylo vidět, že si zase věří a dokázaly proměňovat šance. Pak přišlo první vyloučení na naší straně a začaly problémy. Soupeřky dokázaly v našem oslabení vyrovnat a v holkách se to zlomilo. Pak ještě přibyly další dva góly a nastala obávaná panika. Přestalo se dařit proměňovat vyložené šance a hromadily se chyby. Před poločasem přišlo i vyloučení na druhé straně a to jsme dokázali také využít. Poločas tak skončil 6:5 pro Kuřim. Začátkem druhého poločasu jsme vyrovnali a pak se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Po sérii dalších chyb nám soupeř dokázal odskočit o tři branky a my zase museli dotahovat. Naštěstí se dokázala prosadit dvěma góly z křídla Eliška a zásadně pomohla uklidnit situaci. Zápas tak opět skončil remízou 11:11.

Pozitivní na tomto utkání bylo to, že holky se dokázaly nabudit za nepříznivého skóre a vrátily se zpátky do zápasu. Dalším úspěchem byly dva góly Elišky, která ukázala, že nemusí mít sílu ve střele a stačí jen technika a poslouchat pokyny trenérů. Stejně jako posledně jsme měli na víc, ale jsme rádi za remízu.

Celková tabulka střelců a jejich gólů za tento zápas: Flajzarová-4, Ondráčková-3, Richterová-2, Demková-2.

 

První prohra s Kuřimí B.

Poslední zápas měl být už klidným završením tohoto turnaje a my jsme očekávali jasný výsledek. Bohužel jsme se zmýlili a toto utkání bylo spíše noční můrou tohoto dne. Začátek zápasu se nám docela povedl, ale velmi špatnou obranou jsme se o gólový náskok rychle připravili. V brance kvůli zranění mladší kuřimské brankářky úřadovala brankářka A-týmu a ta holky opět školila. Poločas skončil 4:4 a nám bylo jasné, že to bude další těžké utkání. Po poločase se nám přestalo dařit úplně, technické chyby a neproměněné šance způsobily, že nám soupeř utekl o 4 branky a my po zbytek zápasu jen dotahovali. Síly bohužel nestačily a čas je také neúprosný, takže nakonec z toho byla naše první prohra (9:7) v jarní části sezóny.

Celková tabulka střelců a jejich gólů za tento zápas: Richterová-1, Hrouzková-4, Schneiderová-1, Ondráčková-1.

 

 

Shrnutí:

Na tento turnaj asi nebudeme vzpomínat v nejlepším. Některé věci se nám podařily, asi o něco více věcí se nám ale nepovedlo. Na omluvu našeho výkonu je potřeba říct, že některé holky nebyly úplně zdravotně v pohodě, hlavně starší hráčky, na kterých stojí základy naší hry. Bohužel se zase ukázalo, že při výpadku starších holek nemáme kým nahradit určité posty, i když se o to stále snažíme. Pochvalu si zaslouží zejména holky, které i přes zdravotní obtíže nastoupily a pokusily se tým podpořit. Dnes to bohužel nevyšlo podle našich představ, ale už 28.4. budeme mít možnost reparátu v Bohunicích. Věřím, že pokud budou všechny holky v pohodě, dokážeme předvést výrazně lepší výkon.

 

Poděkování patří samozřejmě i všem rodičům, kteří pravidelně jezdí holky podporovat. Děkujeme!

 

Trenér Jiří Dolina157 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page