top of page

Nesoutěžní turnaj mladších žaček, Hodonín 13.1.2024

Aktualizováno: 19. 1.

Abychom vyplnili pauzu mezi podzimní a jarní části sezony, využili jsme pozvání na turnaj do Hodonína. Turnaj byl určen pro děvčata ročníku 2012 a mladší. My jsme vzali i dvě hráčky 2011 a to Emu a do branky Moniku. Navíc jsme na tento turnaj odjeli posíleni o tři hráčky z Hostěrádek (Julča, Sabča a Amálka) a jednu hráčku ze Sokolnic (Natálka), které by mohly v příští sezoně posílit náš tým.

Soupeři nám byly týmy Strážnice, Kunovice, Stupava a domácí Hodonín.


První zápas jsme odehráli proti družstvu Kunovic. V úvodu opatrného utkání jsme nedokázali najít recept na soupeřovu obranu, ale úplně stejně se trápil soupeř. Díky tomuto skončil poločas pouhých 3:4 pro soupeře. V druhém poločase, to nebylo o moc lepší, jediný kdo za nás dával góly, byla Natálka a to na vítězství nestačilo. Konečný výsledek 7:11 pro Kunovice vypovídal spíše o našem opatrném startu a bylo poznat, že nám chybí zkušenosti starších holek a více odvahy v útoku. Branky: Natálka-7


K dalšímu utkání jsme nastoupili proti týmu Strážnice. Ti mají smíšený tým a hlavním tahounem, je rychlý kluk na spojce. To jsme věděli už z našich předchozích utkání, takže bylo jasné, na co se zaměřit. Od začátku jsme dobře bránili a nutili soupeře k množství technických chyb. Poločas tak skončil naší převahou 6:2. V druhé půli jsme začali zvolňovat a soupeř toho začal využívat. Protože jsme sem jeli s cílem vyzkoušet fungování všech mladších hráček, nechali jsme zápasu volný průběh, i když se soupeř nebezpečně přibližoval k vyrovnání.  V tomto zápase se dařilo skórovat i dalším hráčkám a konečný těsný výsledek 7:6 nám přinesl první vítězství.  Branky: Eliška-2, Sabča-1, Natálka-4.


Třetí utkání nás postavilo proti domácímu týmu Hodonína. S Hodonínem máme také zkušenosti ze soutěže a věděli jsme, co můžeme očekávat. Soupeř měl v týmu pár vysokých hráček, které se nebojí vystřelit z dálky. Na nejlepší hráčku jsme nasadili Vanesu a i když je o poznání nižší, poradila si s tím výborně.  Díky dobré obraně jsme dokázali se soupeřem držet krok a poločas tak skončil 5:6. Po přestávce jsme pokračovali ve stejném duchu a skóre bylo vyrovnané. O našem vítězství 12:11 rozhodl až gól, kterému předcházela technická chyba, a neměl být tedy platný. Tomuto utkání by podstatně více slušela remíza, takže to nebereme jako výhru. Branky: Eliška-1, Venesa-1, Sabča-2, Natálka-8.


K poslednímu utkání jsme nastoupili proti týmu ze slovenské Stupavy. Tento tým ovládl turnaj a my jsme čekali, jak si s tím poradí naše holky. Poradily si výborně a byl z toho asi náš nejlepší zápas turnaje. Stanovili jsme cíl, zapojit do hry co nejvíce pivota a křídla, což se i dařilo. Po poločase 5:6 skočil zápas vítězstvím Stupavy 10:15, ale my jsme byli i tak spokojeni, protože holky dokázaly začít kombinovat a prosazovali se i další hráčky. Branky: Sabča-3, Julča-1, Vanesa-2, Eliška-1, Natálka-3.Tento turnaj měl odzkoušet fungování týmu v další sezoně, kdy nás opustí všechny holky ročníku 2011. Výsledkem je zjištění, že když se nebudeme bát, můžeme být soupeřem i silným týmům. Zároveň jsme objevili schopnosti a nadání „půjčených“ hráček, takže i v tomto je důležitý potenciál.


Děkujeme oddílů Sokol Hostěrádky – Rešov a Sokol Sokolnice za doplnění našeho týmu na tomto turnaji.

Tímto zároveň děkuji všem rodičům a podporovatelům za podporu z hlediště a odvoz hráček.


Nakonec sestava a góly: Rysková Monika, Poulíková Amálie, Justová Ema, Rysková Simona, Chromečková Sabina 6, Nováková Amálie, Demková Eliška 4, Schneiderová Vanesa 3Hrnčiariková Petra, Šenkyříková Julie 1, Kilianová Vanda, Berešová Natálie 22


Trenér Jiří Dolina
129 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Turnaj mladších žaček 25.5. Ivančice

Poslední soutěžní turnaj této sezony se odehrál v Ivančicích. Bodová tabulka byla před tímto turnajem na předních příčkách téměř vyrovnaná, takže bylo jasné, že bude více adeptů na první místo ve stří

Comments


bottom of page